EMLAK NO : BUL

Fiyat : - TL

YALOVA İZMİT KÖRFEZ ASMA KÖPRÜSÜ İLE GELİŞEN VE FİYATLARI UÇAN KÖYLER.

Eklenme Tarihi : 01.10.2015
Yapım çalışmaları hızla süren İstanbul’dan İzmir’e ulaşımı 4 saate indirecek 2016 yılında bitmesi planlanan İzmit Körfezi Asma Köprüsü ve bu projenin en önemli geçiş noktalarından olan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi bu güzergahtaki arsa ve arazi fi
YALOVA İZMİT KÖRFEZ ASMA KÖPRÜSÜ İLE GELİŞEN VE FİYATLARI UÇAN KÖYLER.


Yapım çalışmaları hızla süren İstanbul’dan İzmir’e ulaşımı 4 saate indirecek 2016 yılında bitmesi planlanan İzmit Körfezi Asma Köprüsü ve bu projenin en önemli geçiş noktalarından olan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi bu güzergahtaki arsa ve arazi fiyatlarını tavan yaptırdı. 


420 km’lik Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu Türkiye’nin en büyük otoyol projesidir.


 3 km ‘lik  İzmit Körfezi Asma Köprüsü ise dünyanın en uzun 4. Asma Köprüsü olarak yerini alacak. Büyük projelerin gerçekleştirildiği Yalova’da arsa ve arazi fiyatları projenin başlangıcıyla 10 kat artış gösterdi. Yapım çalışması süren köprü ve otoyolun bitimiyle bu gayrimenkuller şu an ki değerinden de kat ve kat artış gösterecektir.


 En çok prim yapan köylerin başında Kılıç , Laledere , ve Kabaklı gelmektedir. Köprüye yakın olmaları ve otoban güzergahı üzerinde bulunmaları bu köylerdeki arsa ve arazi fiyatlarını katladı. Kılıç Köyü projeden önce m2’si 10 tl olan tarlaların su anki m2 birim fiyatı 100 Tl ye ulaşmış durumda. İmarlı parseller ise otobana cephesi veya yakınlığına göre fiyatları m2 ‘si 300 TL ile 600 TL arasında değişmektedir. Kabaklı’ da da durum aynı. Kabaklı Köyü projeden önce m2 birim fiyatı 8-10 TL arası olan tarlalar şu anda m2’si 70 TL – 100 TL arası fiyatlara ulaşmıştır. Kabaklı Köyünün yatırım için uygun olmasının en büyük sebeplerinden biride Konut İmar Planlaması çalışmasının başlatılmış olmasıdır. 


Yalova'nın 25,000’lik planlarda imara açılan Kabaklı Köyünün 10.000 ve 5.000’lik planlara işlenmesi beklenmektedir. 


Laledere köyü ise büyük projelerin yapıldığı en gözde yatırım yeridir. Üzerinde yapılacak olan Otomotiv Yan Sanayi, Organize Süs Bitkileri (OSB) ve Kentsel Servis Alanları bakımından fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Laledere Köyü’nde m2 birim fiyatları 45 TL ile 300 TL arasındadır. Projelerin bitiminden sonra bu köylerin fiyatları misliyle artacaktır. 


Tüm yatırımcıların ve para kazanmak isteyenlerin gözdesi olan Yalova’mızda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız Kurumsal ve profesyonel çalışan Emlak Cafe Ailesine bekliyoruz. 

© 2018 copyright

Emlak Cafe Ltd. Şti.