EMLAK NO : BUL

Fiyat : - TL

YALOVA Her Geçen Gün Neden Değerleniyor ?

Eklenme Tarihi : 25.04.2015
YALOVA NEDEN DEĞERLİ? Yalova konumu itibari ile kara ve deniz ulaşımı açısından İstanbul,Bursa ve Kocaeli şehirleri arasında köprü görevi yapmaktadır. Yalova üzerinde hayata geçen büyük projelerle Yalova yeniden şekil almaktadır. Körfez Geçişi Köprüsü ve
YALOVA Her Geçen Gün Neden Değerleniyor ?
YALOVA NEDEN DEĞERLİ?

Yalova konumu itibari ile kara ve deniz ulaşımı açısından İstanbul,Bursa ve Kocaeli şehirleri arasında köprü görevi yapmaktadır. Yalova üzerinde hayata geçen büyük projelerle Yalova yeniden şekil almaktadır. Körfez Geçişi Köprüsü ve Gebze Orhangazi – İzmir Otoyolu Projesi , İhtisas OBS Projeleri, Termal İlçesi Turizm Merkez Projesi ve Yalova Üniversitesi gibi kentin geleceğini tayin eden büyük yatırımlar bulunmaktadır.


YALOVA’NIN COĞRAFİK ÖZELLİKLERİ

Yalova iç denizimiz olan Marmara Denizine cepheli, Armutlu Yarımadası’nın kuzey kıyısı ile Samanlı Dağlarının eteklerine kurulmuş Türkiye’nin en küçük yüz ölçümüne  aynı zamanda en fazla yeşil alana sahiptir ve  denize en uzun kıyısı olan  ilidir. Merkez ilçeyle birlikte 6 ilçeden oluşmaktadır.

İlçeler; Yalova Merkez, Altınova, Armutlu, Çınarcık ve Termal’dir.


RAKAMLARLA YALOVA

Yalova’nın yüz ölçümü 847 km2’ dir. %82’si tarım arazisi ve orman alanından oluşmaktadır. 6 İlçe 14 belediye ve 43 köyü bulunmaktadır. 2014 yılı resmi nüfus rakamı 226.514 kişidir.


Gayrimenkul Yatırım Uzmanı
     ONUR DEMİRTAŞ 
       0 532 468 62 65© 2018 copyright

Emlak Cafe Ltd. Şti.