EMLAK NO : BUL

Fiyat : - TL

Yalova'da Kentsel Dönüşüm

Eklenme Tarihi : 14.11.2015
Depreme dayanıksız ya da ömrünü tamamlamış binaların kredi desteği, harç ve vergi muafiyetleri sağlanarak modern ve sağlam binalar haline dönüştürülmesini gerçekleştiren 31.05.2012 tarihinde 6306 sayılı KENTSEL DÖNÜŞÜM KANUNU devlet tarafından çıkarılarak
Yalova'da Kentsel Dönüşüm


YALOVA’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM


Depreme dayanıksız ya da ömrünü tamamlamış binaların kredi desteği, harç ve vergi muafiyetleri sağlanarak modern ve sağlam binalar haline dönüştürülmesini gerçekleştiren 31.05.2012 tarihinde 6306 sayılı KENTSEL DÖNÜŞÜM KANUNU devlet tarafından çıkarılarak tüm illerimizde özellikle deprem bölgelerinde hayata geçirilmiştir.


Yalova’da kentsel dönüşümden yararlanmak için Türkiye genelinde bakanlık lisanslı kuruluşlara başvuruda bulunmak yeterlidir. Başvurudan sonra bakanlık lisanslı kuruluş binanız için risk raporu hazırlayarak bakanlığa sunarak onay alır.  Binanız bu onaydan sonra Kentsel Dönüşüm kapsamına alınır.


Kentsel dönüşümden iskanlı binalar yararlandığı gibi iskanı olmayan kat ittifaklı tapular, arsa tapulu kaçak yapılar ve gece kondular da faydalanabilmektedir. Binanın yeniden inşaatı için bir kişinin başvurusu yeterlidir.  Yeniden inşaatı ve tüm kararlar için 2/3 çoğunluk gerekmektedir.


Kentsel dönüşümün faydaları arasında mülk sahipleri ve kiracılar geri ödemesiz olarak kira yardımı alabilirler. Binanızı istediğiniz müteahhide yaptırabilirsiniz. Kentsel dönüşüme giren binanızın yeniden inşası sırasında tüm belediye harçları,noter harçları ve vergi muafiyetlerinden yararlanabilirsiniz.

Eski binanızın değerini kentsel dönüşümden faydalanarak yeni,kaliteli ve daha değerli bir mülke çevirebilirsiniz. Çocuklarınıza depreme daha dayanıklı ve güvenli konutlar bırakmak için sizde kentsel dönüşümden faydalanın.
EMLAK CAFE OFİSLERİNDEN KENTSEL DÖNÜŞÜM VE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN AVANTAJLARI HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ ALABİLİR, ESKİ BİNALARINIZIN ÜCRETSİZ ETÜD VE AVAN PROJELERİNİ YAPTIRABİLİRSİNİZ.


ÇÖZÜM ORTAĞIMIZ OLAN VE AYNI ZAMANDA KENTSEL DÖNÜŞÜM UZMANI BELGELİ PARTNER MİMARLIK OFİSİMİZ VE BİZ SİZE HİZMET VERMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ.

TAMAMEN ÜCRETSİZ.


İLETİŞİM : +90 532 012 06 99 - +90 226 812 44 60 - info@emlakcafe.com.tr - www.emlakcafe.com.tr


 

© 2018 copyright

Emlak Cafe Ltd. Şti.